Największy dar

O projekcie

JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁ „NAJWIĘKSZY DAR”?

Będzie to 90 minut wypełnionych wspaniałymi, prawdziwymi i współczesnymi historiami o pojednaniu z całego świata. W praktyczny sposób udowodnią one, że przebaczenie jest w stanie przemóc wszystko to, co wydaje się niewybaczalne: od kłótni między młodymi ludźmi czy sporów w rodzinie… aż po brutalne zabójstwa w krajach ogarniętych wojną.

W filmie pojawią się również sceny fabularne, skłaniające do refleksji na temat sprawiedliwości i miłosierdzia.
A wszystko to w optymistycznym i dającym nadzieję tonie. Przebaczenie bowiem nigdy nie prowadzi do smutku, ale do radości i pokoju!

Kim będą bohaterowie „największego daru”?

Oto historie niektórych osób przez nas poznanych, które zamierzamy włączyć do „NAJWIĘKSZEGO DARU”.
Poniżej jest też wideo, które nagraliśmy w ciągu czterech dni w Kolumbii.

Jeżeli te historie są dla Ciebie poruszające i zachęcają Cię do przebaczenia… wyobraź sobie, jaką siłę pojednawczą miałby „NAJWIĘKSZY DAR”?!

Pomóż nam zrealizować ten film. Potrzebujemy Cię! DZIĘKUJEMY!

Cudowna

Cudowna

Gwinea Równikowa

Wybaczam mojej babci, że tak surowo obeszła się z moją mamą, kiedy dowiedziała się, że jest ona w ciąży.
I wybaczam mojej mamie, że dała się zastraszyć i dokonała mojej aborcji. Dzięki Bogu żyję. Dlatego nazwano mnie Cudowna”.

Plemię Bemba

Plemię Bemba

Zambia

„W naszym plemieniu, kiedy ktoś dopuści się niesprawiedliwości, otaczamy oskarżonego kołem i przypominamy mu dobre rzeczy, które zrobił w swoim życiu. Ta ceremonia trwa zazwyczaj kilka dni. Na koniec świętujemy. Wybaczamy mu, ponieważ jest dobrą osobą, chociaż dopuścił się złych rzeczy”.
Fernando i Carolina

Fernando i Carolina

Meksyk

Wybaczam mojej żonie, która odeszła z domu z innym mężczyzną na pięć lat. Zawsze kładliśmy na stole talerz również dla niej, z nadzieją, że wróci. Po powrocie przyjęliśmy ją, jak gdyby nic się nie stało”.

„Proszę o wybaczenie mojego męża i dzieci za to, że ich opuściłam. Ich szczodrość zabliźniła nasze rany”.

Tim Guenard

Tim Guenard

mistrz kraju w boksie, Francja

Wybaczam moim rodzicom, którzy mnie opuścili i którzy bili mnie tak, że na wiele lat trafiłem do szpitala.”

„Proszę o wybaczenie tych, których zraniła moja nienawiść i agresja. Dopiero kiedy doświadczyłem bezwarunkowej miłości, byłem w stanie się zmienić. Jeżeli ja się zmieniłem, to każdy jest w stanie się zmienić”.

Irene Villa

Irene Villa

dziennikarka i narciarka paraolimpijska, Hiszpania

Wybaczam osobom, które chciały zabić mnie i moją matkę, kiedy ja miałam 12 lat. W tamtym ataku straciłam nogi i trzy palce. Rozumiem tych, którzy nie wybaczają. Ale jeśli się nie wybaczy, to niemożliwe jest bycie szczęśliwym. Każdego dnia zbieram owoce przebaczenia”.
Shane O'Doherty

Shane O'Doherty

były przywódca grupy terrorystycznej IRA

„Przez całe lata wydawało mi się, że przemoc rozwiąże problem mojego kraju, jednak nic ona nie dała. Skrzywdziłem tyle osób… Proszę je o wybaczenie. Oprócz Kościoła, nikt nie wierzył, że będę w stanie się zmienić”.
Bill Pelke

Bill Pelke

USA

Wybaczam nastolatce, która zabiła moją babcię 27 pchnięciami nożem. Została skazana na krzesło elektryczne, ale ją ocaliłem. To nie zemsta jest odpowiedzią, tylko miłość i współczucie”.

Nie zapomnij zobaczyć filmu, który nagraliśmy w Kolumbii.
Kliknij PLAY!

Kto będzie zaangażowany w produkcję „Największego Daru”?

Film powstanie dzięki współpracy producentów filmowych: polskiego Stowarzyszenia Rafael oraz hiszpańskiego Infinito+1.
Reżyserem „NAJWIĘKSZEGO DARU” jest Juan Manuel Cotelo, w Polsce szczególnie znany dzięki hitowi „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

Jesteśmy Dawidem na terytorium Goliata. Mimo iż jesteśmy małymi producentami filmowymi, to głosimy największą nowinę, jaką tylko można głosić.

Poznaj naszą historię.
Jeśli chcesz, możesz stać się jej częścią.

To będzie Twój film!

Mamy taki plan, by każdy kto wesprze produkcję kwotą min. 50 zł pojawi się w napisach końcowych filmu. Przyjmij to jako prosty gest wdzięczności. Największą wartością, jaką chcemy Ci dać, jest to, że film „NAJWIĘKSZY DAR” zobaczą widzowie na całym świecie i będzie on dla nich pomocą w pojednaniu.

Jeżeli zabliźni choćby jedną ranę, jeden tylko konflikt… to warto.
Film pokażemy na całym świecie, bo działamy nie tylko w Polsce i Hiszpanii. Mamy swoich ludzi w ponad 30 krajach i zrobimy wszystko, co się da, by pojawił się on w kinach, telewizji, na DVD i VOD.
Dziękujemy!

Szybka wpłata

4214 osób już pomogło! Dołącz do nich:

Udostępnij

Pomóż stworzy film o wybaczaniu!

FreshMail.pl