Największy dar

O projekcie

Czym jest „NAJWIĘKSZY DAR”?

Premiera i dystrybucja w blisko 40 krajach, pełne sale kinowe i będąca pod ogromnym wrażeniem publiczność. Najnowszy film Juana Manuela Cotelo, któremu sławę przyniosła kultowa już „Ziemia Maryi”, zaskakuje, oczarowuje i dostarcza widzom wielu emocji. „Największy dar” to fabularyzowany dokument w konwencji… westernowej komedii (warstwa fabularna) i kina faktu (warstwa dokumentalna). Głównym bohaterem opowieści jest reżyser (w tej roli sam Cotelo), który w scenerii miasteczka rodem z Dzikiego Zachodu kręci klasyczną historię o walce dobra ze złem. Na artystę przychodzi kryzys twórczy i spada masa wątpliwości. Może zmienić zakończenie? Czy w każdej historii ludzie muszą się na końcu pozabijać? Ucieka z planu, by poszukać inspirujących i prawdziwych opowieści, które pomogłyby mu wymyślić inny finał swojego dzieła. Prawdziwe życie okazuje się bardziej zaskakujące niż wymyślone historie… Czy możliwa jest tak bezgraniczna miłość i tak bezwarunkowe przebaczenie?
„Największy dar” to ogromna dawka wzruszenia, ciepłych emocji, i… duża porcja humoru. To film z gatunku tych, które naprawdę potrafią zmienić życie.
Hiszpańsko-polska produkcja powstała dzięki finansowemu wsparciu tysięcy drobnych darczyńców z obu krajów.

Kim są bohaterowie „największego daru”?

Oto historie niektórych osób przez nas poznanych, które zamierzamy włączyć do „NAJWIĘKSZEGO DARU”.

Jeżeli te historie są dla Ciebie poruszające i zachęcają Cię do przebaczenia… wyobraź sobie, jaką siłę pojednawczą może mieć „NAJWIĘKSZY DAR”?!

Pomóż nam promować ten film. Potrzebujemy Cię! DZIĘKUJEMY!

Plemię Bemba

Plemię Bemba

Zambia

„W naszym plemieniu, kiedy ktoś dopuści się niesprawiedliwości, otaczamy oskarżonego kołem i przypominamy mu dobre rzeczy, które zrobił w swoim życiu. Ta ceremonia trwa zazwyczaj kilka dni. Na koniec świętujemy. Wybaczamy mu, ponieważ jest dobrą osobą, chociaż dopuścił się złych rzeczy”.
Fernando i Carolina

Fernando i Carolina

Meksyk

Wybaczam mojej żonie, która odeszła z domu z innym mężczyzną na pięć lat. Zawsze kładliśmy na stole talerz również dla niej, z nadzieją, że wróci. Po powrocie przyjęliśmy ją, jak gdyby nic się nie stało”.

„Proszę o wybaczenie mojego męża i dzieci za to, że ich opuściłam. Ich szczodrość zabliźniła nasze rany”.

Tim Guenard

Tim Guenard

mistrz kraju w boksie, Francja

Wybaczam moim rodzicom, którzy mnie opuścili i którzy bili mnie tak, że na wiele lat trafiłem do szpitala.”

„Proszę o wybaczenie tych, których zraniła moja nienawiść i agresja. Dopiero kiedy doświadczyłem bezwarunkowej miłości, byłem w stanie się zmienić. Jeżeli ja się zmieniłem, to każdy jest w stanie się zmienić”.

Irene Villa

Irene Villa

dziennikarka i narciarka paraolimpijska, Hiszpania

Wybaczam osobom, które chciały zabić mnie i moją matkę, kiedy ja miałam 12 lat. W tamtym ataku straciłam nogi i trzy palce. Rozumiem tych, którzy nie wybaczają. Ale jeśli się nie wybaczy, to niemożliwe jest bycie szczęśliwym. Każdego dnia zbieram owoce przebaczenia”.
Shane O'Doherty

Shane O'Doherty

były przywódca grupy terrorystycznej IRA

„Przez całe lata wydawało mi się, że przemoc rozwiąże problem mojego kraju, jednak nic ona nie dała. Skrzywdziłem tyle osób… Proszę je o wybaczenie. Oprócz Kościoła, nikt nie wierzył, że będę w stanie się zmienić”.
Bill Pelke

Bill Pelke

USA

Wybaczam nastolatce, która zabiła moją babcię 27 pchnięciami nożem. Została skazana na krzesło elektryczne, ale ją ocaliłem. To nie zemsta jest odpowiedzią, tylko miłość i współczucie”.

Kto był zaangażowany w produkcję „Największego Daru”?

Film powstał dzięki współpracy producentów filmowych: polskiego Stowarzyszenia Rafael oraz hiszpańskiego Infinito+1.
Reżyserem „NAJWIĘKSZEGO DARU” jest Juan Manuel Cotelo, w Polsce szczególnie znany dzięki hitowi „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

Jesteśmy Dawidem na terytorium Goliata. Mimo iż jesteśmy małymi producentami filmowymi, to głosimy największą nowinę, jaką tylko można głosić.

Poznaj naszą historię.
Jeśli chcesz, możesz stać się jej częścią.

Szybka wpłata

4354 osób już pomogło! Dołącz do nich:

Udostępnij

 

Pomóż stworzyć film o wybaczaniu!

FreshMail.pl