O nas

Kim jesteśmy?

Produkujemy filmy dzięki pomocy hojnych ludzi, którzy rozumieją naszą misję.

Stowarzyszenie Rafael (Polska)

Misją Stowarzyszenia Rafael jest tworzenie i wspieranie obrazów, których scenariusz oparto o wartości ewangeliczne. Tworzymy jeden film rocznie (do tej pory: „Karolina”, „Bóg w Krakowie”, „Teraz i w godzinę śmierci”), angażując do tego setki tysięcy osób z całej Polski. Filmy, które wspieraliśmy promocyjnie, to m.in: „Jak Bóg da”, „Chata”, „Bóg nie umarł”, „Marry’s Land. Ziemia Maryi”.

Fundacja Infinito+1 (Hiszpania)

Zajmujemy się produkcją, promocją i dystrybucją filmów, które pokazują działanie Boga w świecie. Na co dzień pracujemy w Hiszpanii, choć mamy niezliczoną ilość „pomocników” na całym świecie. Wiemy, że choć nie jesteśmy wielkim producentem filmowym, to szerzymy największą, najpiękniejszą, najpotrzebniejszą i najpilniejszą nowinę, jaką można głosić. Film „NAJWIĘKSZY DAR” będzie naszą dziewiątą produkcją.

Historia powstania „Największego Daru”

Koordynatorzy projektu

Juan Manuel Cotelo

Juan Manuel Cotelo

reżyser

Przez dwadzieścia lat pracował przy programach informacyjnych, musicalach, serialach komediowych, konkursach, programach reality-show, filmach… aż pewnego dnia odkrył najpiękniejszą, prawdziwą historię, jaką można opowiedzieć. Mówi o niej, tworząc filmy.

Simona Puscas

Simona Puscas

Kierownik produkcji i dystrybucji, producent ze strony hiszpańskiej, Infinito+1

To, że była w stanie przeprowadzić produkcję naszych filmów i dystrybucję w 30 krajach (bez wcześniejszego doświadczenia w świecie filmu), zawdzięcza swojej niezmiernej odwadze i uporowi. Mówienie czterema językami też bywa pomocne. I posiadanie pod ręką przez 24 godziny na dobę filiżanki kawy.

Andrzej Sobczyk

Andrzej Sobczyk

Producent ze strony polskiej, Stowarzyszenie Rafael

Współtwórca Rafael Film. Wyszukuje, produkuje i promuje „filmy, które zmieniają życie”. Nie zrobiłby tego, gdyby nie tysiące pomocników na całym świecie. Zawsze i wszędzie poszukuje tego, co dobre w ludziach, i ciągle nawołuje: „Niech dzieją się dobre rzeczy!”.

Przedstawiciele w innych krajach

[36 zdjęć przedstawicieli]

Nasze dotychczasowe produkcje

Czy prawdą jest, że równo sto lat temu w Fatimie Maryja, zachęcając do odmawiania różańca, podarowała światu najlepszą broń w walce ze złem?

Wielka epicka opowieść o sile różańca, splecionych z nim losach świata i losach pojedynczych ludzi, którym codziennie towarzyszy pogardzana i wykpiwana przez wielu modlitwa – modlitwa dzięki której na świecie dzieją się rzeczy niezwykłe…

 

Bóg w Krakowie to film o wierze, nadziei, przebaczeniu, poświęceniu, miłości i wolności, ale przede wszystkim o tęsknocie człowieka za Bogiem i Jego miłosierdziem. Jego akcja rozgrywa się współcześnie na tle urokliwego, tajemniczego i mistycznego miasta. Pełen ciepła i dobrych emocji obraz zostaje dopełniony mistrzowskim aktorstwem. Siedem epizodów spaja postać św. Alberta Chmielowskiego, który jest przewodnikiem widza po Krakowie. W filmie zagrała znakomita, gwiazdorska obsada, m.in.: Radosław Pazura, Jerzy Trela, Piotr Cyrwus, Kamilla Baar.
Opowieść o drodze i poszukiwaniu.

Film drogi, inny niż wszystkie do tej pory – elektryzujący, klimatyczny, wciągający widzów w fizyczną i duchową przygodę. Każda z postaci przechodzi na szlaku swój własny proces duchowej przemiany. Bohaterowie stają twarzą w twarz z własnymi ograniczeniami, doświadczając duchowego i fizycznego cierpienia w postaci wyczerpania, wątpliwości i… pęcherzy! „Użalanie się nad sobą” jest wiodącym antagonistą, który na każdym kroku próbuje doprowadzić do konfrontacji z naszymi bohaterami.

„Ślady stóp” to film, w którym widz staje się pielgrzymem i wraz z bohaterami dostaje szansę na odkrycie swojej drogi życia, swojego Camino.

Film inspirowany życiem i męczeńską śmiercią bł. Karoliny Kózkówny.

Dwie przyjaciółki, osiemnastolatki, kończą liceum filmowe. Gdy nauczyciel podsuwa im temat egzaminacyjnej etiudy filmowej, w pierwszej chwili buntują się. Chciały kręcić film o ważnych społecznie sprawach, o współczesnych problemach, chciały zmieniać świat, a tu trafia się im historia wiejskiej dziewczyny sprzed 100 lat, która w bezsensowny sposób dała się zabić! Chcąc nie chcąc, wyruszają do Zabawy, gdzie żyła i zginęła ich bohaterka – Karolina Kózkówna…

 

Piękny film o Maryi, który porusza każdego widza. Agent M.J., adwokat diabła, obarczony misją odnalezienia Kobiety, która ma wpływ na tak wielu ludzi, i zbadania tego fenomenu to postać fikcyjna. Jednak już osoby, które przesłuchuje w swoim śledztwie to postaci prawdziwe: top modelka, polityk, prostytutka, ksiądz… Wszyscy z różańcem w ręku, powtarzający zdziwionemu agentowi, że to najlepsze lekarstwo na życiowe problemy…

Ten film to śledztwo – poszukiwanie kobiety, która ma władzę.

To najlepszy film o kapłaństwie.

Impulsem do nakręcenia filmu stało się dla reżysera spotkanie z pewnym sympatycznym, pełnym zapału, dowcipnym i wciąż młodym jeszcze księdzem. „Na pewno jeszcze się spotkamy” – pomyślał reżyser po krótkiej rozmowie z ks. Pablo. Niestety, 12 dni później kapłan już nie żył… „Jeśli dziś publicznie ukrzyżuję księdza, czekają mnie sukcesy i nagrody. Jeśli księdza pochwalę, to mnie ukrzyżują” – tymi słowami Cotelo rozpoczyna „Ostatni szczyt”, jedną z najlepszych filmowych opowieści o kapłaństwie.

Szybka wpłata

4354 osób już pomogło! Dołącz do nich:

Udostępnij

 

Pomóż stworzyć film o wybaczaniu!

FreshMail.pl