FAQ

Najczęściej zadawane pytania
Ta akcja robiona jest jako fundraising. Czym jest fundraising?

To sposób finansowania przez społeczność. Pozwala on urzeczywistnić duże projekty dzięki pomocy wielu osób połączonych przez wspólny cel, którego żadnej z nich z osobna nie udałoby się osiągnąć. Fundraising udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych dla „maluczkich”, jeśli tylko połączą się oni z innymi „maluczkimi”. Innymi słowy… ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka!

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Czy jakieś inne filmy powstały dzięki zbiórkom publicznym?

W ciągu ostatnich lat dzięki tej formule udało się sfinansować różne produkcje. Wyprodukowaliśmy np. „Teraz i w godzinę śmierci” – film powstał dzięki wpłatom zwykłych ludzi, które w sumie dały milion złotych. My chcemy szerzyć pojednanie… Brakuje nam 1 100 000 zł, żeby zamknąć budżet produkcyjny. Dołączysz?

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Jaka jest najmniejsza i największa możliwa kwota, którą mogę wpłacić?

To, co chcesz i możesz ofiarować, to kwota idealna. Każda wpłata się liczy i każda jest ważna. Tylko Bóg i Ty znacie prawdziwą wartość Twojego wsparcia. Możesz wybrać jedną z sugerowanych kwot lub też kliknąć w przycisk „dowolna wpłata”. Dorzuć tyle, ile możesz… Nieskończone dzięki!

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Czy czas, kiedy mogę dokonać wpłaty, jest ograniczony?

Abyśmy mogli rozpocząć produkcję, promocję i dystrybucję, budżet filmu, na który zbieramy, musi zostać zebrany najpóźniej do maja 2018 roku. Środki, które uda się uzbierać wcześniej, również będą przeznaczane na te cele. Po tym czasie pozostawimy otwartą możliwość wpłacania cegiełek dopóki „NAJWIĘKSZY DAR” nie dotrze do wszystkich zakątków świata.

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Co jeśli nie osiągniecie 1 100 000 zł w wyznaczonym terminie?

W tym wypadku wydłużymy termin i nadal będziemy walczyć, aby osiągnąć nasz cel. Tak wyglądała nasza historia od samego początku. Kiedy zaczynaliśmy, nie mieliśmy nic oprócz misji. Zaczęliśmy prosić o pieniądze, ufając, że znajdą się osoby, które nas wspomogą. W ten sposób nauczyliśmy się, że przy odpowiedniej dozie wiary, pracy i cierpliwości wszystko może się udać. Terminy nie zależą od naszych planów czy życzeń, tylko od szczodrych odpowiedzi, które otrzymujemy.

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Dlaczego film robią Polacy i Hiszpanie?

Propozycja wspólnego dzieła wyszła od Juana Manuela Cotelo, reżysera kultowego hitu kinowego „Marry’s Land”, który w Polsce miał blisko 200-tysięczną widownię! Rafael Film był dystrybutorem tego filmu. Podczas pobytu reżysera w Polsce długie godziny rozmawialiśmy o jego nowym projekcie. Nasza żarliwa debata o przebaczeniu zaowocowała na koniec konkluzją: „Musimy wspólnie zrobić ten film”.

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Czy oprócz darowizn szukacie innych źródeł finansowania?

Prezentujemy nasze projekty osobom indywidualnym, firmom i telewizjom. Prosimy też o dotacje i wierzymy, że pewnego dnia jakaś zostanie nam przyznana, tak jak przyznaje się je innym producentom i dystrybutorom. Ale pewne jest, że do tej pory bez pomocy hojnych ludzi nie wyprodukowalibyśmy żadnego filmu i nie doczekalibyśmy się tak wielu premier. Nieskończone dzięki!

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Czy darowiznę można odliczyć od dochodu? (PIT 2017)

Wpłaty darowizn dokonane przelewem na jedno z kont Stowarzyszenia „Rafael” w 2017 roku można odliczyć od dochodu, ponieważ działania stowarzyszenia dotyczą działalności pożytku publicznego.  W danym roku można odliczyć darowizny w wysokości do 6% osiągniętego przez podatnika dochodu. Jedynym potrzebnym dokumentem potwierdzającym dokonanie darowizny, jest potwierdzenie przelewu.

Odliczenia darowizn dokonujemy wypełniając PIT-O poz. 11 lub 12 (łączna kwota wpłaconych wszystkich darowizn na różne podmioty) i wypełnia się w tym samym PIT-O informację D., w której podaje się dane instytucji obdarowanej i kwotę, czyli Stowarzyszenie „Rafael”,  ul. Rękawka 51, 30- 535 Kraków.

Czy moglibyście zrobić „NAJWIĘKSZY DAR” za mniejszą niż przewidziana ilość pieniędzy?

Dzisiaj można nakręcić film telefonem komórkowym i za darmo opublikować go w Internecie. Drugą skrajnością są ludzie wydający wielomilionowe kwoty na produkcję i promocję swoich dzieł. My wolimy pozostać pośrodku, nie najtańsi i nie najdrożsi. Nie oszczędzamy ani grosza, jeśli miałoby to obniżyć jakość filmu, który chcemy zaoferować widzom. Kino i telewizja to bardzo wymagające środowiska, a konkurencja jest duża. Wymaga to bardzo wysokiej jakości. Ale jednocześnie nie pozwalamy sobie na żadne niepotrzebne luksusy czy kaprysy. Chcemy zaprezentować skłaniające do przemiany przesłanie „NAJWIĘKSZEGO DARU” w najlepszym możliwym opakowaniu i dostępnym dla każdego.

Wesprzyj nas – Wpłać na film!

Czy data premiery „NAJWIĘKSZEGO DARU” została już wyznaczona?

Planujemy do maja 2018 roku zakończyć dzieło. Daty premier nie zostały jeszcze ustalone, ale niebawem to nastąpi.

Chcesz być na bieżąco – zapisz się do newslettera!

Gdzie po premierze „NAJWIĘKSZEGO DARU” pójdą zarobione przez niego pieniądze?

Najpierw swoją część wezmą kina i lokalni dystrybutorzy, agenci sprzedaży… wszyscy rynkowi pośrednicy. Do tego dojdą jeszcze należne podatki. Jeżeli po odliczeniu wszystkich kosztów zostanie coś dla Stowarzyszenia Rafael, użyjemy tych pieniędzy, aby finansować nowy projekt. To da ciągłość naszej misji!

Chesz dostawać wiadomości – zapisz się do newslettera!

Mam firmę i chciałbym, aby wsparła projekt. Czy będzie można odpisać darowiznę od podatku?

Tak, podatek można obniżyć o przekazane w ubiegłym roku darowizny. Taką możliwość mają zarówno przedsiębiorcy, jak też osoby uzyskujące dochody z pracy na etacie czy umów zlecenie lub o dzieło. 

Wesprzyj nas – Wpłać na film

Dlaczego Infinito+1 to fundacja, Rafael Film to stowarzyszenie, a nie firma?

Cele obydwóch przedsięwzięć są zbieżne: tworzyć obrazy, które przybliżają ludzi do Boga i zmieniają ich życie. Jeżeli naszym celem byłoby zarabianie pieniędzy… zmienilibyśmy kierunek, w którym zmierzamy, i być może na pierwszym miejscu nie byłby zysk duchowy, który otrzymujemy od Boga i który już dzięki Niemu poznaliśmy. Potrzebujemy pieniędzy, prosimy o nie otwarcie i wydajemy je, ale nasz cel nie jest finansowy. Dlatego jesteśmy fundacją (w Hiszpanii) i stowarzyszeniem (w Polsce).

Chesz dostawać wiadomości – zapisz się do newslettera!

Czy będzie można śledzić postępy projektu aż do jego premiery i światową dystrybucję?

Ten projekt zostanie zrealizowany dzięki Wam, dzięki każdej ze wspierających go osób. Dlatego uczciwe będzie, jeżeli o każdym naszym kroku będziemy informować na bieżąco przede wszystkim Was. Drogą mailową będziemy Wam przesyłać informacje na temat zdjęć, edycji, premier i dystrybucji. Bez ustanku będziemy również prosić Was o modlitwę, aby dystrybucja i promocja „NAJWIĘKSZEGO DARU” mogła odbyć się możliwie szeroko.

Wesprzyj nas – Wpłać na film

Szybka wpłata

4214 osób już pomogło! Dołącz do nich:

Udostępnij

Pomóż stworzy film o wybaczaniu!

FreshMail.pl